Kvalitní výuka jazyků za rozumnou cenu

 

 

S námi se učíte cizí jazyky:

> Efektivně

> Podle vlastních časových možností

> Vlastním tempem

> Se zkušenými lektory

> Na místě, které si sami vyberete

 

To i mnoho dalšího Vám nabízejí Jazyky individuálně!

 

Angličtina

 

Proč se učit angličtinu?

  • Nejpoužívanější světový jazyk
  • Základ pro komunikaci takřka kdekoli v zahraničí
  • Spousta knih, návodů a informací, které si můžete v angličtině přečíst
 

Anglický jazyk

Angličtina patří mezi germánské jazyky a dnes je používána jako dorozumívací jazyk mezi lidmi na celém světě. Své dominantní postavení si vybudovala také díky nástupu výpočetní techniky, která ji používá jako hlavní jazyk.
 
Vzhledem k jejímu rozšíření existuje mnoho variant výslovnosti. Jednotlivé dialekty a akcenty se liší nejen mezi Anglií, Skotskem, Walesem a Severním Irskem, ale i uvnitř těchto států. Angličtina jihovýchodní Anglie bývá často označována jako “Proper English”, “BBC English” nebo také “Queen’s English .Oficiálně jsou uznávány dva standardy anglické výslovnosti a to britský, označovaný jako Received Pronunciation (RP), a americký, známý jako General American (GA). Britská a americká angličtina se od sebe však neodlišují pouze rozdílnou výslovností, ale také pravopisem, gramatikou nebo dokonce slovní zásobou.
 
Britská angličtina Americká angličtina Český překlad

pavement

sidewalk

chodník

pub

bar

hospoda

flat

apartment

byt

cooker

stove

sporák

trousers

pants

kalhoty

chips

fries

hranolky

autumn

fall

podzim

Některá slova existují v obou variantách jazyka, ale mají odlišný význam, v následující tabulce vidíte, že je občas nutné se mít na pozoru, aby nedošlo k nedorozumění.
 

gas

plyn

benzín

chips

hranolky

čipsy

first floor

první patro

přízemí

pants

spodky

kalhoty

subway

podchod

metro

public school

soukromá škola

státní škola

Ať už britská nebo americká varianta jazyka, angličtina je velmi vyžadována i v České republice. Dnes je považována téměř za samozřejmost a je vyžadována zaměstnavateli aspoň na základní úrovni. Neobejdete se bez ní při studiu, při práci s počítačem ani při cestování.

Pokud potřebujete angličtinu doučit, zbavit se ostychu z konverzace či dokonce svou znalost angličtiny prokázat mezinárodně uznávaným certifikátem, kontaktujte nás a společně najdeme způsob, jak dosáhnout Vašeho cíle co nejrychleji.

 

Termíny jednotlivých kurzů naleznete v sekci Výuka.