Kvalitní výuka jazyků za rozumnou cenu

 

 

S námi se učíte cizí jazyky:

> Efektivně

> Podle vlastních časových možností

> Vlastním tempem

> Se zkušenými lektory

> Na místě, které si sami vyberete

 

To i mnoho dalšího Vám nabízejí Jazyky individuálně!

 

Portugalština

Proč se učit portugalštinu?

  • Podobnost se španělštinou
  • Takřka 200 milionů mluvčích (Portugalsko, Brazílie,...)
  • Ve světě používaný, ale u nás spíše nerozšířený jazyk
 

Portugalský jazyk

Portugalština patří mezi románské jazyky a je tedy podobná například španělštině nebo katalánštině. Portugalština má přibližně 185 milionů mluvčích. Je úředním jazykem v Angole, Brazílii, Mosambiku, Portugalsku a Svatém Tomáši a Princově ostrově. Úředním jazykem, ale ne jediným, je také ve Východním Timoru (společně s Tetum), Macau (společně s čínštinou) a Rovníkové Guiney (společně se španělštinou a francouzštinou). Na Kapverdách, v Guineji-Bissau a Rovníkové Guineji. Velmi rozšířena je také ve státech jižní Ameriky, Lucembursku, Namibii a JAR.

Portugalský jazyk má díky svému velkému rozšíření několik dialektů, tzv. sotaque. Trošku jiná je portugalština v Portugalsku, Brazílii i Africe. Portugalština se však mírně odlišuje také v rámci jednoho státu. Oficiálně se rozlišují čtyři standardy portugalštiny – v Portugalsku se jedná o coimberský a lisabonský a v Brazílii o riodejaneirský a sãopaulský standard.

V psané portugalštině se rozlišuje evropská a brazilská varianta portugalštiny. Liší se od sebe navzájem syntaxí, výslovností a dokonce i částí používané slovní zásoby. Když se ale naučíte jednu variantu, nebudete mít problém porozumět druhé.

V tabulce jsou uvedeny některé rozdíly ve slovní zásobě, mezi evropskou a brazilskou portugalštinou.

Evropská portugalština Brazilská portugalština Čeština

comboio

trem

vlak

autocarro

ônibus

autobus

ecrã

tela

obrazovka

alforreca

água-viva

medúza

Díky současnému rychlému ekonomickému rozvoji Brazílie, se dá předpokládat, že portugalština bude čím dál tím víc žádaným jazykem. Nejedná se zrovna jednoduchý jazyk, ale s námi jej hravě zvládnete. Naučíte se konverzaci, gramatiku, slovní zásobu. Připravíme Vás k přijímacím zkouškám na vysokou školu nebo vás jazykově vybavíme na cestu do Brazílie nebo Portugalska. Vyzkoušejte naše kurzy a doučování, které vám bude samozřejmě připraveno na míru, a naučte se s námi krásný portugalský jazyk.

 

Přehled aktuálních kurzů najdete v sekci Výuka.